אתר העור הישראלי
 
גרדת

מחלת הגרדת (Scabies) שכיחה במיוחד אצל אנשים החיים בצפיפות בבתי אבות, בתי חולים ומחנות צבא. הצוות המטפל באנשים מבוגרים בבתי אבות או בני משפחה של חולים הם בעלי סיכוי גבוה להדבק במחלה. גרדת יכולה לפגוע בכל עת ובכל אחד מגיל ינקות ועד 120.  המחלה נגרמת על ידי קרציה קטנטנה בגודל של פחות ממ''מ אחד החודרת לתוך העור ומטילה שם את ביציה. נוכחות הקרציה וביציה במחילות הדקות שלהעור גורמת לגרד עז המתגבר בלילה. במקום החדירה לעור ניתן לראות קשריות אדומות קטנות הדומות לעקיצת יתוש.

 

הקרציות הגורמות לגרדת מעדיפות לחדור לאיזורי הקפלים בעור ולמקומות בהם העור דק, לכן נגעי הגרדת מצויים בעיקר בין אצבעות הידיים, בקפלי המותניים, בשורשי כפות הידיים, בקפלי בתי השחי, סביב הפטמות ועל ראש איבר המין של הגבר.   אצל תינוקות ניתן לראות נגעים גם בעור הפנים ובכפות הידיים והרגליים. סימני החדירה של הקרציות אינם בולטים ולכן עוברים בדרך כלל מספר שבועות עד שניתן לאבחן את הגרדת.

איור: משמאל- נגעי Scabies   בין אצבעות הידיים. מימין-קרציית ה scabies (לחץ להגדלה)

הטיפול בגרדת חייב להיות קפדני ולכלול גם את בני המשפחה שאינם מגרדים. בשלבים הראשונים לגרדת אין גרד ולכן בני המשפחה שנדבקו ואינם מגרדים יכולים בהמשך להדביק בחזרה את בני המשפחה שכבר קיבלו טיפול.

הטיפול היעיל ביותר בגרדת כולל משחות שומניות המכילות גופרית (סולפור) וחומצה סליצילית. את המשחות האלו מורחים על כל הגוף, מהצוואר ומטה במשך 3 לילות, מפסיקים שבוע ושוב מורחים את המשחה במשך שלושה לילות. בכל לילה לאחר מריחת החומר מומלץ להחליף בגדים ומצעים. אני נוהג להמליץ להשתמש בשעות היום במשחה המכילה  crotamiton שם מסחרי  (eurax, duo-scabil)  המקלה על הגרד.  משחה זו מורחים רק על הנגעים ןלא על כל הגוף. ניתן להשתמש גם בחומרים אחרים אך הם בדרך כלל פחות יעילים.

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
לילד יש פריחה ? - המדריך המהיר !!
כינים - כל מה שרציתם לדעת !!
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
יבלות ויראליות
מה זה אימפטיגו ?
מולוסקום
הרפס מכל הסוגים
זהירות חרקים!!!
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים