אתר העור הישראלי
 
מה זה אימפטיגו ?

אימפטיגו Impetigo היא מחלה מדבקת שכיחה הנגרמת עקב חיידקים משני סוגים: סטרפטוקוקים וסטאפילוקוקים.אימפטיגו מתבטאתבצורה של גלדים דביקים בצבע דבשהמופיעים לרוב על עור הפנים ובעיקר סביב פתחי הנחיריים והפה. המחלה מופיעה בדרך כלל אצל ילדים אך גם ההורים ובני המשפחה המבוגרים האחרים עלולים להידבק. האימפטיגו מתחילה במרבית המיקרים על שריטות בעור, עקיצות יתוש, או בעור שנפגע על ידי מחלת עור אחרת כמו דרמטיטיס אטופית )ראה פרק על "אסטמה של העור"( או אבעבועות רוח. אצבעות שגרדו את האיזור המזוהם בחיידקים מעבירות את המחלה לאיזורי גוף אחרים ולילדים אחרים. אם המחלה לא מטופלת בזמן היא יכולה להחמיר ולהתבטא גם בחום, חולשה ובהגדלה של בלוטות לימפה. לאחר שהמחלה מתחילה היא יכולה להמשך מספר שבועות ובחלק מהמיקרים לגרום לפגיעה באיברים פנימיים כמו הכליות.

 

הטיפול באימפטיגו כולל הסרת הגלדים ורחיצת העור 4 פעמים ביום עם סבון מיוחד נגד חיידקים. גלדים דביקים במיוחד ניתן להסיר על ידי הנחה של פד גאזה טבול במיים חמים למספר דקות. לאחר הרחיצה יש למרוח משחות אנטיביוטיות לפי המלצת רופא העור. אין לחבוש את הפצעים. המשחה האנטיביוטית והחשיפה לאוויר יביאו לריפוי מהיר יותר.לעיתים יש צורך גם באנטיביוטיקה דרך הפה בצורת סירופ או כדורים.

6 עצות לחולים באימפטיגו

 
יש לרחוץ ידיים בתדירות גבוהה בסבון אנטיבקטריאלי- נגד חיידקים. 
יש להמנע מלגעת באיזורי העור החולים. 
יש לשמור על ציפורניים קצרות. 
יש להחליף את המגבות כל יום. 
 יש להרחיק ככל האפשר ילדים בריאים מחולים כדילמנוע הדבקה.
 יש להמשיך בטיפול לפחות שבוע לאחר שהגלדים נעלמו.

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
לילד יש פריחה ? - המדריך המהיר !!
כינים - כל מה שרציתם לדעת !!
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
יבלות ויראליות
מולוסקום
הרפס מכל הסוגים
גרדת
זהירות חרקים!!!
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים