אתר העור הישראלי
 
פטריות בעור בקרקפת - "גזזת" Tinea Capitis

פטרת הראש

הצורה השכיחה של פטרת הראש הנקראת גם "גזזת" פוגעת בעיקר בילדים ונדירה אצל מבוגרים. פטרת הראש מופיעה לרוב כשטחים עגולים עם שיער שביר. במקרים בהם אין תגובה דלקתית חזקה השטח יהיה יבש ומכוסה בקשקש לבן ונקודות שחורות שהן למעשה שאריות השערות השבורות (גזזת). כאשר מתפתחת דלקת חזקה, השטחים הנגועים בפטריות יהיו אדומים, נפוחים ומכוסים בהפרשה מוגלתית. דלקת חריפה מסוג זה מעידה על כך שהפטריות חדרו לעומק העור ועם הריפוי תגרמנה צלקות.

במיקרים דלקתיים קשים עלולים להתפתח גם חום ונפיחות של בלוטות הלימפה הצוואריות. צורה נדירה יותר של פטרת הראש נקראת "יערת" או בלועזית"Favus". סוג זה של פטריה גם הוא פוגע יותר בתינוקות וילדים, ללא טיפול מתאים יכולה התופעה להמשך גם עד לגיל ההתבגרות. עם הופעת ה"יערת" מאבד השיער את הברק שלו ובהמשך מתפתחים אודם הקרקפת וגלדים צהובים דמויי קעריות קטנות הצמודות לשיער ולעור. בחלק מהמיקרים מתלווים ריח לא נעים (המזכיר ריח של שתן עכברים) ופגיעה בציפורניים.

הטיפול:

פטרת הראש יכולה לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בשורשי השיער והווצרות איזור קרחתי קבוע ולכן חשוב ביותר לפנות לרופא העור בהקדם האפשרי. פטרת הראש מאוד מדבקת ולכן כדאי לבודד את הילד מילדים אחרים עד לטיפול. משחות או שמפו אינם חודרים לעומק העור ואינם מחסלים את הפטריות שהתמקמו בתוך זקיקי השיער. מקובל היום שבכל המקרים של פטרת הראש יש לטפל בכדורים ולא במשחות.

האם  כל  התכשירים  נגד  פטריות יעילים  באותה  מידה ??

מה עושים כנגד פטריות במפשעות וכפות הרגליים ?

מה עושים נגד פטריות שמש ?

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
פטריות במפשעות ובכפות רגליים
פטריות בציפורניים - יש מה לעשות !!
פטרת הגוף - לרוב מחתולים, כלבים (או ילדים אחרים).
מה עושים כנגד "פטריות שמש" ? Tinea Versicolor
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
גרד סביב פי הטבעת - תלונה שכיחה ביותר !
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים