Quantcast הטיפול בעור השומני וסבוריאה
אתר העור הישראלי
 
הטיפול בעור השומני וסבוריאה

 איך לטפל בעור השמן?

עור שמן הוא עור המפריש כמות רבה מהרגיל של חלב. החלב הוא חומר שמנוני המיוצר בבלוטות החלב של העור ותפקידו לשמן לרכך ולהגן על העור והשיער. כאשר בלוטות אלו מפרישות כמות גדולה של חלב מהרגיל הופך העור שמנוני ומבריק. ברוב המקרים נלווית לכך גם התרחבות הפתחים של זקיקי השיער דרכם מופרש החלב.

איך מסתירים נקבוביות עור גדולות בפנים?

הנקבוביות הגדולות מופיעות אצל אנשים בעלי עור שמן במיוחד אלו הסובלים מאקנה. נקבוביות אלו הן למעשה פתחים מוגדלים של זקיקי שיער המורכבים משערה קטנטנה בלתי נראית ופתח מוגדל של בלוטת חלב פעילה. הנקבוביות המוגדלות בולטות יותר על האף הלחיים והסנטר במקומות בהם קיים מספר גדול של בלוטות חלב.  אין משחה או טיפול היכולים להעלים לתמיד את הנקבוביות המוגדלות או למנוע את המשך הופעתן. אף על פי כן ניתן לשפר את המראה של עור הפנים  על ידי הקטנת זמנית של גודל פתחי בלוטות החלב. שיטה מקובלת להקטנת פתחי הבלוטות לזמן קצר היא על ידי שימוש בנוזלים אסטרינגנטיים המכילים אלכוהול ומגרים את העור סביב. יצירת הבצקת בעור גורמת להקטנה זמנית של פתחי הנקבוביות. תופעה דומה יכולה להגרם על ידי כווית שמש הגורמת גם היא לדלקת ובצקת בעור. ניתן להשתמש בחומרי איפור לכיסוי הפתחים. בחירת בסיס האיפור המתאים חשובה כי ישנם חמרי איפור העשויים לחסום את פתחי הבלוטות באופן מלא ולגרום להופעת קומדונים (נקודות שחורות) ובהמשך לפצעונים הדומים לפצעי בגרות.

מה היא סבוריאה    (Seborrhea, Seborrheic Dermatitis ) ?

אצל אנשים בעלי עור שמן קיים אודם וקילוף עור בצורת קשקש שמנוני צהבהב על עור הקרקפת בין הגבות ובצידי האף. מצב זה שכיח יחסית ונגרם עקב גירוי העור על ידי עודף חומצות שומן המופרשות לאיזורים אלו. הסבוריאה נוטה להחמיר בחורף ולהשתפר בקייץ. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הראו שסוג מסויים של פטרייה הגדלה על עור שומני מחמירה בחלק מהאנשים את הסיבוראה. ניתן לטפל בסבוריאה במשחות רבות ושונות שחלקם מכילות סטרואידים (קורטיזון).

איור:  מקומות אופיינים  לסיבוריאה (קפלי האף  ובין  הגבות.)

למרות שהמשחות המכילות סטרואידים מביאות להקלה מהירה, השימוש המתמשך בסוג זה של משחות יכול לגרום לנזק. מאחר  ואני מודע לנזק הקשור בשימוש מוגזם בסטרואידים אני נוהג להמליץ למניעה על במשחות שאינם מכילות סטרואידים . משחות אלו מורכבות לפי מרשם בבתי המרקחת.  בעת החרפה ניתן להשתמש לימים ספורים במשחות סטרואידליות חלשות.  לאחרונה נכנסו לשימוש גם  משחות וסוגי שמפו לשיער נגד פיטריות שהוכחו כיעילים מאוד גם כנגד הסבוריאה  (שמות מסחריים; שמפו ניזוראל או שמפו אגיספור).  חפיפת הראש ורחיצת הפנים בסוגי שמפו אלו אחת ליום מונעת במיקרים רבים את הופעת או החרפת סימני הסבוריאה. כדאי לזכור שהסבוריאה היא למעשה תכונת עור ואיננה מחלה. במידה והתופעה חוזרת יש צורך לחזור על הטיפול ולהתמיד במניעה למספר שבועות.

מידע  על  SebaCare100 -   נוסחה מדעית חדשנית  להקלה   על אדמומיות  בצידי האף  בין  הגבות ובשולי השיער  בקרקפת (ללא  סטרואידים).

 

הדפסשלח לחבר
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים