אתר העור הישראלי
 
הרפס מכל הסוגים

הוירוסים הם אורגניזמים קטנים הגורמים למחלות מסוגים רבים ושונים.  אחד הוירוסים הגורמים למחלות בעור הוא וירוס ההרפס.  מסוגים את וירוס ההרפס לשני סוגים:  הרפס סימפלקס והרפס זוסטר.

 

הרפס סימפלקס  מסווג גם הוא לשני סוגים שאחד מהם גורם לשלפוחיות בעור בחלק העליון של הגוף "מעל החגורה"    Type 1ואילו הסוג השני גורם לשלפוחיות וכיבים באיברי המין  ומכונה      Type 2

 

 רובנו נחשפים להרפס סימפלקס  Type 1 בילדותינו אך רק 10  אחוזים  מאיתנו יפתחו את המחלה. המחלה מתבטאת בהופעה של עקצוץ ואחר כך שלפוחיות קטנות בעור. השלפוחיות נוצרות מספר ימים לאחר החשיפה לוירוס ומתייבשות לאחר  7 עד   10 ימים.

 

 

המיקום השכיח להופעת השלפוחיות הוא סביב השפתיים או ליד פתחי הנחיריים אך הן יכולות להופיע גם באיזורים אחרים של הפנים או בתוך הפה. אצל חלק מהאנשים הוירוס נשאר במצב רדום בעור ויתפרץ שוב לאחר מספר שבועות, חודשים או שנים. גורמים המביאים להתפרצות הוירוס הם חשיפה לשמש, מתח נפשי, מחלה קשה אחרת כמו שפעת ותקופת המחזור אצל נשים.

את ההופעה החוזרת של ההרפס ניתן למנוע חלקית על ידי שימוש בקרם המכיל  (acyclovir )  Zovirax אותו יש להתחיל למרוח ביום הראשון בו מופיע העקצוץ מבשר המחלה.

 

הרפס סימפלקס Type 2 מועבר במגע מיני ומתבטא בהופעה של שלפוחיות או כיבים כואבים על איברי המין. ההתקף הראשון יכול להמשך כשבועיים וגם כאן יכולים להופיע שוב נגעים לאחר מספר שבועות או חודשים.

 

הטיפול בהרפס בדרכי המין הוא בכדורים המכילים  Acyclovir   או Valcyclovir כאשר ההתקפים חוזרים יותר מ 6 פעמים לשנה יש לשקול טיפול מונע בכמות קטנה של כדורים מאותו סוג.

 

הרפס זוסטר    Herpes Zoster   הוא אותו הווירוס הגורם לאבעבועות רוח אצל ילדים.  לאחר שאבעבועות הרוח  - Varicella -  חולפות הוירוס נשאר במצב רדום בעצבי התחושה בעור. אצל אחוז קטן מהאנשים, בדרך כלל בגיל מעל 60 שנה, הוירוס יתפרץ ויגרום להופעה של שלפוחיות בעור המסודרות לאורך העצב שבתוכו נמצא הוירוס. הרפס זוסטר גורם בנוסף לשלפוחיות כאבים עזים בצורת חגורה ומכאן שמו "שלבקת חוגרת".

 

 

 

למרות שברוב המקרים השלפוחיות של הרפס זוסטר חולפות לאחר כשלושה שבועות, חלק מהאנשים, יסבול במשך שבועות וחדשים רבים לאחר מכן. במיקרים אלו מומלץ להשתמש בתרופות נגד כאבים או בתרופות מיוחדות למטרה זו לפי המלצת רופאים המתמחים בטיפול בכאבים.  כאשר הרפס זוסטר מפושט, כאשר הוא מופיע באחד מהעצבים בפנים או בחולים שמערכת החיסון שלהן לקוייה מומלץ להשתמש בכדורי acyclovir או בעירוי  התרופה לווריד.

 

מידע   על  הרפס  גניטלי (בדרכי  המין) 

 

טיפולים  טבעיים  וויטמינים  לסובלים מהרפס

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
לילד יש פריחה ? - המדריך המהיר !!
כינים - כל מה שרציתם לדעת !!
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
יבלות ויראליות
מה זה אימפטיגו ?
מולוסקום
גרדת
זהירות חרקים!!!
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים