אתר העור הישראלי
 
כינים - כל מה שרציתם לדעת !!

הכינים הן חרקים קטנים חסרי כנפיים בגודל של 1-2  מ"מ, המלווים את האדם מראשית האנושות. מחלקים את הכינים על פי המקום בו הן נמצאות:  כיני הקרקפת, כיני הגוף וכיני הבושת. בכל שלושת הסוגים, נקבות הכינים ניזונות מן הדם אותו הן מוצצות מהעור. הרוק של הכינה  הנקבה נשאר בעור וגורם לגרד עז שהוא מהמאפיינים הבולטים של המחלה.  

כיני הקרקפת:  שכיחות במיוחד אצל ילדים בגיל הגן ובית הספר היסודי. לאחר שהתמקמו בעור הקרקפת הן גורמות לגרד חזק בקרקפת בעורף ובצידי הצוואר. לעיתים קרובות הילד מגרד עם אצבעות מלוכלכות וגורם לזיהום העור על ידי חיידקים. הזיהום בחיידיקם גורם לעיתים להתפתחות חום ונפיחות של קשרי הלימפה בצוואר. בבדיקה ניתן למצוא על השערות כמויות גדולות של ביצי כינים כסופות הדבקות בעצמה לשיער כ 1 ס"מ מעל לעור הקרקפת.

 

כיני הקרקפת מועברות במגע ישיר של שיער לשיער או על ידי חפצים הבאים במגע עם השיער כמו מסרקים, כובעים, כריות, סיכות שיער, סרטים לשיער ומגבות. 

 

כאשר לאחד מבני המשפחה יש כיני ראש קיימים סיכויים רבים שיש כינים גם לבני המשפחה האחרים ולחבריו בכיתה או בגן.  הטיפול בכינמת הראש הוא פשוט. ברוב המיקרים חפיפה אחת בשמפו נגד כינים תחסל אותם. לצערנו התברר לאחרונה שחלק מהכינים פתחו עמידות לסוג מסויים של שמפו. טיפול נוסף בסוג אחר של שמפו יפתור ברוב המיקרים את הבעייה.  גם כאשר הטיפול בשמפו יעיל נשארות ביצי כינים דבוקות לשיער. למרות שהן מתות כדאי להסירן עם מסרק בעל שיניים צפופות אותו ניתן להשיג בכל בית מרקחת.

 

 

 

 

 

 

כיני הבושת: מופיעות בשיער הערווה, בשיער בתי השחי ולעיתים בריסי העיניים. ההדבקה בכינים אלו היא במגע מיני ושכיחה בעיקר מגיל 51 ל 52 שנים. לעיתים נדירות ניתן להידבק בכיני בושת ללא מגע מיני, על ידי לבישת תחתונים של אדם אחר או שימוש במגבת של אדם זר. הביטוי העיקרי לכינמת הבושת הוא גרד נוראי המחזק בשעות הלילה. בבדיקת איזור הבושת ניתן לראות צברים של ביצי כינים הנראים כקשקשים.  הטיפול בכינים אלו זהה לטיפול בכיני הראש.

כיני הגוף: מטילות את ביצהן על סיבי הבד של  הבגדים ומשם הן יוצאות לעקוץ את העור.   מאחר וכינמת בגוף מופיעה אך ורק אצל אנשים שאינם מחליפים בגדים במשך ימים ושבועות היא שכיחה בנוודים חסרי ביית ובזמן מלחמות. כביסה קפדנית והחלפה תדירה של הביגוד תחסל את הבעייה.

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
לילד יש פריחה ? - המדריך המהיר !!
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
יבלות ויראליות
מה זה אימפטיגו ?
מולוסקום
הרפס מכל הסוגים
גרדת
זהירות חרקים!!!
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים