אתר העור הישראלי
 
פטריות בציפורניים - יש מה לעשות !!

שכיחותה של פטרת הציפורניים עולה עם הגיל. הפגיעה מתחילה בדרך כלל בציפורני הרגליים ולאחר מספר שנים עלולה לעבור גם לציפורני הידיים. אצל רוב הסובלים מפטרת הציפורניים קיימת גם פטרת בין אצבעות הרגליים המתבטאת במסמוס העור, סדקים וגרד. הציפרניים הנגועות בפטרת הן לרוב צהובות מעובות ומתפוררות בחלקן החיצוני. אצל עקרות ביית או אנשים העובדים בתנאי חום ורטיבות (טבחים, אופים) יכול להופיע בציפורני אצבעות הידיים זיהום של פטרית שמר (קנדידה). במקרים אלו העור מסביב לציפורן הוא אדום ודלקתי והפגיעה בציפורן תתחיל דווקא בבסיס הציפורן ובצדדים ולא בחלק הקדמי.

מאחר וקיימות מחלות עור אחרות הפוגעות בציפורניים (כמו הפסוריאזיס) חשוב לבצע בדיקה מעבדתית טרם התחלת הטיפול, כדי לוודא ולסווג במדוייק את קיום הפטריה.

הטיפול:

למרות שפטרת הציפורניים אינה גורמת כאב, מומלץ לטפל בה.ציפורניים עם פטרת לא מטופלת מהוות מאגר זיהומי של פטריות המתפשטות בהתמדה מהציפורניים לעור מסביב וגורמת לגרד ואי נוחות מתמשכים. סדקים בין אצבעות הרגליים יכולים להוות מקור לחיידקים שיגרמו להתפתחות דלקת קשה בעור השוקיים הנקראת שושנה Erysipelas באחוז גבוה מהמיקרים אין המשחות ונוזלים נגד פטריות מספיקים לחיסול הפטריות בציפורניים.

טיפול בפטרת ציפורניים ללא  כדורים : כאשר רק ציפורן אצבע אחת נגועה אפשר לנסות ולרפא את הפטריה על ידי המסת הציפורן במשחה המכילה אוריאה בריכוז גבוה וחומר אנטי פטריתי או  בעזרת לאק  נגד  פטריות  ציפורניים  הנקרא לוסריל.

הלוסריל הינה תרופה אנטי-פטרייתית לטיפול מקומי (לק שקוף), שפותחה במיוחד לטיפול בצורות הנפוצות ביותר של פטרת ציפורניים והיא בעלת טווח פעולה רחב ביותר כנגד מרבית סוגי הפטריות הגורמות לפטרת ציפורניים.החומר הפעיל בתרופה הינו 5% amorolfine. התרופה ניתנת במרשם רופא בלבד.
הלוסריל חודרת לבסיס/מצע הציפורן ופועלת בשני אופנים:
[1] מעכבת גדילה (התפתחות) הפטריה.[2] גורמת להרג הפטריה.

טיפול  בפטרת הציפורניים  בעזרת כדורים:
בשנים האחרונות הוכנסו לשימוש 2 תרופות חדשניות לטיפול בפטרת.
האחת terbinafine  (למיזיל Lamisil) מתאימה לטיפול בדרמטופיטים והשניהitraconazole) Sporanox) מתאימה גם לדרמטופיטים וגם לקנדידה. שתי התרופות נשארות בתוך הציפורניים שבועות ואפילו חודשים לאחר הפסקת נטילתן ולכן מספיק טיפול בהן לתקופת זמן קצרה. כאשר משתמשים בתרופות מהדור החדש לטיפול בפטרת העור מספיקים, שבועיים עד 4 שבועות ואילו לטיפול בפטרת הציפורניים מספיק ליטול כדור או שניים ביום למשך 4 חודשים.
בטיפולים אלו  אחוזי ההצלחה הם  גבוהים (שבעים-שמונים אחוזים  סיכוי ל"ניקוי"  הציפורניים ועור כפות הרגליים מהפטרת לתקופה ארוכה.

מהן תופעות הלוואי הקשורות לטיפול בפטרת בעזרת כדורים?

גריפולין Grifulin נמצאת  היום בשימוש   בעיקר  לפטרת  העור  והקרקפת בילדים. מספר  הכדורים ליום  נקבע  על ידי הרופא לפי משקל הילד. את הגריפולין  שי  לקחת  תמיד עם האוכל (קיבה מליאה). לילדים  ניתן  לרסק  את הכדורים (עם שתי  כפיות)  ולערבב באוכל. התרופה  היא  יחסית  בטוחה אך עלולה לגרום  לעיתים למעט כאבי  בטן. חלק מהרופאים נוהגים להמליץ על ביצוע ספירת דם לאחר  שבועיים של לקיחת התרופה. 

ניזוראל Nizoral:  נמצאת היום  בשימוש  בעיקר לטיפול במקרים עמידים  של פטריות שמש. לתרופה  זו  יוחסו  מקרים נדירים  של פגיעה  בכדוריות  הדם הלבנות.  המינון  המקובל  לפטריות  שמש הוא  2  כדורים בבת אחת ולאחר  שבוע  עוד  שני כדורים.

פלוקונאזול Fluconazole:  תרופה  הנמצאת  בשימוש   לטיפול בפטרת ווגינאלית  או  במקרים  קשים של פטרת  מפשעות  וכפות  רגליים  שאינם מגיבים לטיפול  במשחות. התרופה  יכולה להועיל גם למקרים של פטרת  בציפורני ידיים  עקב  קנדידה. את התרופה  לוקחים לרוב פעם בשבוע  למספר  שבועות.

טרבינאפין Lamisil: היא  התרופה  היעילה  ביותר  לטיפול  בפטרת בציפורני הרגליים  ובמקרים  קשים  פטרת בעור   כפות הידיים. את  התרופה  נוטלים -  כדור ליום   ל  4 חודשים.  עקב  מקרים  נדירים של פגיעה בתפקודי  כבד   יש לבצע  פעם  בחודש  בדיקת  דם . יעילות  התרופה   היא  גבוהה  וניתן לצפות  ב 70 עד  80  אחוז מהמטופלים  ל"ניקוי"  מלא של העור והציפורניים  מהפטריות בסיום הטיפול. בכל מקרה מומלץ לאחר  סיום  הטיפול להמשיך  בטיפול בטיפות  נגד  פטריות למניעת חזרת הפטרת.

פרטים נוספים על טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת לאק  לוסריל.

מה עושים כנגד פטריות במפשעות וכפות הרגליים ?  

מה עושים נגד פטריות שמש ?

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות בקטגוריה:
פטריות במפשעות ובכפות רגליים
פטריות בעור בקרקפת - "גזזת" Tinea Capitis
פטרת הגוף - לרוב מחתולים, כלבים (או ילדים אחרים).
מה עושים כנגד "פטריות שמש" ? Tinea Versicolor
כל מה שרצית לדעת על פיטיריאזיס רוזיאה Pityriasis Rosea !!
גרד סביב פי הטבעת - תלונה שכיחה ביותר !
האתר מוגן בזכויות יוצרים.
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים