אתר העור הישראלי
 
מיתוסים הקשורים לחשיפה לשמש

אמונות מיתוסים ותרופות סבתא

מיתוס 1: ילדים זקוקים לכמות גדולה של חשיפה לשמש כדי שיוכלו לייצר מספיק ויטמין D 

האמת; נכון הוא שכמות מעטה של חשיפה לשמש נחוצה לייצור ויטמין D  בעור, אולם לכך תספיק שהות של 3-4 דקות ליום. בנוסף התברר שמתן ויטמין D  לילדים בטיפות, או תוספת ויטמין  D למזון (בעיקר למוצרי חלב) יעילה באותה מידה.

מיתוס 2: סרטן העור מתפתח כחלק מתהליך ההזדקנות הטיבעית, ואינו ניתן למניעה.

האמת; ככל שאדם מתבגר גדל הסיכון שילקה בסרטן העור. אף על פי כן קיימות הוכחות ברורות שלארועים הקשורים בחשיפה לשמש מגיל צעיר קיימת השפעה מכרעת על התפתחות גידולי עור אצל מבוגרים.בנוסף מתרבים הדיווחים על גידולי עור אצל צעירים בעשור השלישי או רביעי לחייהם ולעיתים אף בגיל העשרה.

מיתוס 3:רק מי שסבל מכוויות שמש עלול ללקות בסרטן העור.

האמת; אנשים הנוטים להיכוות בשמש הם בעלי סיכון גבוה יותר לפתח סרטן עור מאשר אלה שאינם נוטים להיכוות. אף על פי כן הוכח שגם חשיפה מתמשכת לשמש ללא כוויות מזיקה לעור ועלולה לגרום להתפתחות גידולים.

מיתוס 4: תקופת מנוחה בין שיזוף לשיזוף תאפשר לעור להתאושש ולתקן את ניזקי השמש.

האמת; העור יכול לתקן חלק קטן מהנזק השיטחי הנגרם ע"י חשיפה לשמש. כתוצאה מכך כויית שמש אורכת מספר ימים בלבד. הנזק בחלקים העמוקים של העור נשאר ומצטבר, תוצאות ישירות של הפגיעה באזורים אלא מתבטאת בדר"כ רק לאחר 20 או 30 שנה.

מיתוס 5: ילד שזוף הינו ילד בריא.

האמת; רוב האנשים אוהבים את המראה השזוף. אך המראה ה"בריא" הוא מטעה מאחר ששיזוף הוא למעשה סימן לפגיעה בעור, במאמץ להגן על עצמם מנזק נוסף תאי העור מייצרים פיגמנט חום  הקרוי מלאנין שגורם להכהיית העור=שיזוף. במקביל ליצירת השיזוף מתפתח נזק בעור אשר יתבטא מאוחר יותר בהופעה של קמטים, כתמי עור חומים, עור נפול ואפילו גידולי עור. ולכן  - אין שיזוף בריא.

מיתוס 6: אפשר לשהות בשמש ללא הגבלה כל עוד משתמשים במסנן קרינה.

האמת; מסנני קרינה מגינים על העור באופן חלקי. גורמים שונים בינהם כמות המשחה הנמרחת על העור, מידת ההזעה הממיסה את החומר הפעיל, כמות הזמן שמסנן הקרינה נמצא על העור ומקדם ההגנה של התכשיר משפיעים על מידת ההגנה האמיתית שהוא מספק לנו. הדרך היחידה למנוע באופן מוחלט נזקי שמשהיא לא להחשף כלל. מאחר שברור שגישה זו אינה ניתנת ליישום באופן מעשי עלינו להשתדל להגן על עצמנו בלבוש מתאים (אריגים צפופים, כובעים ושימשיות).

מיתוס 7: השיזוף במכוני שיזוף אינו גורם לנזק לעור

האמת; אופנת העור השזוף שהחלה להתפתח בשנות השיישם גרמה לפריחה של רשתות מכוני שיזוף ולהפצה לבתים פרטיים של מנורות שיזוף. בתחילה השתמשו במנורות שפולטות UVB אך כאשר הוכח ש UVB גורם לסרטן העור עברו למנורות הפולטות UVA. ב1988  היו בארה"ב לבדה 20000 מכוני שיזוף וכ  200000 מנורות שיזוף בבתים פרטיים. בעבודת מחקר שנערכה ב 1986 התברר שרוב המשתמשים במנורות השיזוף הן נערות בגיל ההתבגרות. כדי לגרום לשיזוף על ידי  UVA יש צורך בכמות גדולה מאוד של קרינה ברמה שהיא פי חמישה מכמות     הUVA הנמצאת בקרינת השמש. למרות ש UVA אינו גורם לכוויות,  הנזק לטווח ארוך הנגרם לעור הוא מהותי ולעיתים חמור יותר מהנזק הנגרם מ UVB. מאחר ש UVA חודר לעומק העור חשיפה לכמויות גדולות של קרינה זו לכל שטח העור גורמת לכל סימני הזדקנות העור כולל התקמטות מואצת של העור והגברת הסיכון לגידולי עור. סכנה נוספת אורבת במכוני שיזוף לאנשים הנוטלים תרופות. כפי שתואר קודם מספר תרופות יכולות לגרום לרגישות יתר לחשיפה לשמש. רגישות יתר לתרופות עקב שמש קשורה בדרך בגלל ל UVA כאשר אדם נוטל תרופה מסוימת מקבוצה זו ונחשף לכמות גדולה של UVA במכון שיזוף נמצא עקב כך בסיכון מוגבר לפתח תפרחות עור הקשורות ברגישות לתרופות. 

 

הדפסשלח לחבר
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים