אתר העור הישראלי
 
אנברל - תכשיר ביולוגי לסובלים מפסוריאזיס בינונית וקשה.

מחקרים  רבים  שבוצעו  בשנים האחרונות  מעידים  על כך שאחד  המנגנונים העיקריים  להופעת  הפסוריאזיס   הוא  התפתחות תגובה  דלקתית  כנגד תאי האפידרמיס (החלק  העליון  של העור).  מקובל לחשוב  שחסימת  התהליך  הדלקתי  תקל  על סימני  המחלה.  ניתן   להפחית   במהירות  את התהליך  הדלקתי  על ידי   משחות  עם  סטרואידים. למרבה  הצער - לטיפול  ממושך  בסטרואדים (קורטיזון) בפסוריאזיס  ישנן תופעות לוואי רבות  בינהן הפיכת  העור  לדק  (אטרופיה),  ריבוי נימיות  דם  והחמור מכל  החרפה  מהירה  וקשה   של המחלה  לאחר  הפסקת הטיפול במשחות.

האם  ניתן להפחית את התהליך  הדלקתי  בפסוריאזיס ללא  סטרואידים ?

שיטות נוספות  להפחתת  הדלקת  בעור  הן  על ידי  פוטותרפיה  (מחייבת להגיע  למרפאה  לקבל טיפול   20  עד  40  פעם)  או  תרופות  כמו  ניאו טיגאסון   או מתותרקסאט  שהשימוש  בהם  מלווה לעיתים קרובות בתופעות  לוואי.

מה  הן  התרופות  ה "ביולוגיות"  לפסוריאזיס ?

התרופות ה"ביולוגיות" הן  הדור   החדש  של התרופות לפסוריאזיס. תרופות  אלו   הן  למעשה  "טילים  מונחים"  כנגד  מרכיבים  מסויימים  בשרשרת  הדלקתית.  תרופות מהקבוצה  הזו  חוסמות   באופן  עקיף  או ישיר את  פעילותם של תאי  ה T =  מערכת החיסון  שאחראית  להחרפה  בפסוריאזיס.  בניגוד  לתרופות  וותיקות  יותר  כמו  מתוטרקסאט  methotrexate או  ציקלוספורין  Cyclosporine  שמדכאות את כל תאי מערכת החיסון, לתרופות  האנטי דלקתיות, הביולוגיות,  יש  תגובה  סלקטיבית יותר  ופחות תופעות לוואי.

אנברל   ENBREL = etanercept ,   הוא תכשיר חדשני  מקבוצת התכשירים הביולוגיים.  האנברל פועל כנגד TNF-Tumor Necrosis Factor   שהוא  מרכיב הכרחי   בהתפתחות  התגובה  הדלקתית בעור.   אנברל מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת וכולו ממקור אנושי .

 

כיצד  האנברל   Enbrel פועל ??

 

ל TNFתפקיד חשוב בתהליך הדלקתי ומצוי ברמות גבוהות בפסוריאזיס ובמחלות אחרות . אנברל מחקה את הפעולה של רצפטור ל TNFהקיים באופן טבעי בגוף  ועל ידי כך מנטרל את פעילותו ה של ה TNF. 

 

למי  האנברל  Enbrel  מתאים ??

 

בפסוריאזיס, אנברל מתאים ומאושר לטיפול בחולי פסוריאזיס בדרגה בינונית עד חמורה המצריכה טיפולים סיסטמיים או פוטותרפיה .

 

האם  האנברל   Enbrel נבדק  במחקרים  מדעיים ?? 

 

האנברל  כמו התרופות הביולוגיות האחרות  נבדקו  במחקרים מסודרים על מאות  חולים   במרכזי המחקר  הטובים בעולם. 

 

 

איור:   הטבה   במצב  הפסוריאזיס.  משמאל: לפני טיפול. באמצע  לאחר  12  שבועות ומימין לאחר 24  שבועות טיפול ב Enbrel. 

 

במחקרים קליניים  שנערכו  בארה"ב הודגם שאנברל מביא לשיפור מהיר בנגעים העוריים – כבר בשבוע השני לטיפול . הודגם כי כ 50% מהחולים שטופלו באנברל  נהנו משיפור של

מעל 75% (PASI 75) בנגעים בהשוואה למצב לפני הטיפול. בנוסף, חולים המטופלים באנברל נהנו משיפור מהיר באיכות חייהם . הטיפול באנברל הביא לשיפור מהיר תוך שמירת היעילות לאורך זמן – sustained efficacy.

 

מה הן תופעות  הלוואי האפשריות  של  הטיפול ??

 

לאנברל ניסיון של מעל 14 שנים במעל 470,000 חולים בעולם בהתוויות שונות – Rheumatoid arthritis  במבוגרים ובילדים, Psoriatic arthritis, ו Ankylosing   spondylitis.

 

אנברל נסבל היטב ע"י המטופלים . תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא רגישות באזור ההזרקה - רגישות קלה וחולפת. במחקרים נמצא כי שכיחות זיהומים – בעיקר בדרכי הנשימה העליונה – דומה בקבוצת חולי הפסוריאזיס שטופלה באנברל ובקבוצה שטופלה בפלצבו. לא נצפתה החרפה לאחר הפסקת הטיפול .

 

כיצד  מקבלים  את התרופות  ומה  המינון  המקובל ??

 

אנברל ניתן בזריקה תת-עורית פשוטה ע"י המטופל (דומה  להזרקת  אינסולין).

במחזור הטיפול הראשון מומלץ להתחיל במינון של 50 מג' פעמיים בשבוע למשך עד 12 שבועות ואז להמשיך במינון הרגיל של 25 מג' פעמיים בשבוע למשך עד 12 שבועות נוספים.

 

האם  הגוף  מתחסן  כנגד   האנברל  ??

 

אנברל אינו נוגדן מונוקלונאלי וגם אימונוגן חלש ולכן לא נוצרים כנגדו נוגדנים מנטרלים. כתוצאה מכך, יעילותו של אנברל נשמרת לאורך זמן.

 

האם  האנברל יעיל  גם  כנגד  דלקת  מפרקים היכולה להתלוות לפסוריאזיס ??

 

עד 40% מחולי הפסוריאזיס מפתחים גם דלקת מפרקים . אנברל יעיל גם לטיפול בפסוריאטיק ארטריטיס. בטיפול עם אנברל זוכים חולים אלו לבלימת הנזק למפרקים, הקלה משמעותית בכאב ובנפיחות המפרקים והעלמת הנגעים העוריים, כך שהחולה נהנה משיפור גם לעור וגם למפרקים. 

 

האם  ניתן  לקבל   את התרופה  על חשבון קופות החולים ??

 

אנברל אושר לאחרונה בסל התרופות לטיפול בפסוריאזיס והתכשיר זמין בכל קופות החולים .

 

מקורות   בספרות:

:

 

1.   Enbrel PI , Immunex Corporation, Thousand Oaks, CA.

2.  GottliebAB et al.Etanercept for the treatment of psoriasis and psoriatic arthritis.  Derm Ther. 2004;17: 401-408.

3.  Boehncke WH et al. Recommendations for the use of etanercept in psoriasis: a European dermatology expert group consensus. JEADV 2006;20:988-998.

4.  Leonardi CL et al. Etanercept as monotherapy in patients with psoriasis. N Engl J Med. 2003;349:2012-2020.

5.  Papp KA et al. A global phase III randomized controlled trial of etanercept in psoriasis: safety, efficacy, and effect of dose reduction. Br J Derm.2005;152:1304-1312.

6.   Strober BE. The treatment of psoriasis with etanercept. Semin Cutan Med Surg. 2005;24;28-36.

7.  Sanchez JL et al. Safety of etanercept in psoriasis: A critical review. Drug Safety 2006;29(8):675-685.

8.  Smith CH et al. British Association of Dermatologists guidelines for use of biological interventions in psoriasis 2005. Br J Derm. 2005;153:486-497.

9.  Data on file, Wyeth.

 

הדפסשלח לחבר
טיפול חדשני לשיפור צלקות אקנה
טיפול חדשני היעיל לשיפור צלקות אקנה שקועות זכה לאחרונה לאישור ה FDAהאמריקאי. לפרטים לגבי הטיפול ניתן לפנות לד"ר הרט 1700700723
רופאי עור מומחים בנו בשבילך מערכת אבחון וייעוץ מיידי לטיפול באקנה Online
מערכת MDacne נבנתה על ידי רופאי עור מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בטיפול באקנה ומומחים מובילים באינטליגנציה מלאכותית ומערכות מחשוב מתקדמות. על ידי ניתוח מצב האקנה האישי שלך המערכת מתאימה לך תוכנית טיפולית אישית. את רוב ההמלצות תוכל ליישם מיידית ומרשמים לתרופות תוכל לקבל במידת הצורך מרופא המשפחה.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו הדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
אתר עם מידע על עור באנגלית
לדוברי האנגלית - אתר חדש עם מידע וטיפים על טיפול בעור. www.skintricks.com
טיפול פוטותרפי לאקנה - עלייה מהירה בפופולאריות ברחבי העולם.
טיפול פוטותרפי מאפשר שיפור מהותי לאקנה הן בגיל ההתבגרות והן בגברים ונשים מעל גיל 20. לפרטים נוספים באתר האקנה הישראלי.
טיפול פוטודינמי להסרת נגעי שמש והצערת העור ללא ניתוח
פיתוחים חדשניים של חומרים ומקורות אור מיוחדים מאפשרים היום להסיר נגעי עור בצורה סלקטיבית ללא נזק מהותי לעור הבריא. לפרטים על חידושים בתחום הטיפול הפוטודינמי להצערת העור ולהסרת נזקי שמש ללא ניתוח.
מבצע מיוחד למוצרים נגד סבוריאה !!
ה Sebacare100 הוא מוצר חדשני המאפשר הקלה ומניעה של אודם בצידי האף בין הגבות ובקרקפת ללא שימוש בסטרואידים. מחיר מיוחד בחנות האתר !!
© כל הזכויות שמורות לאתר העור הישראלי
דרונט בניית אתרים